מאמרים

זוגיות היא שותפות

כמו בכל שותפות, יש מקום לדעת מה תפקידו של כל אחד מהשותפים ומה הוא מוכן לעשות לטובת הקשר, כמה הוא מוכן להשקיע על מנת לשמר וכמה על מנת להצמיח. מתי ואיך כל אחד מהשותפים רוצה לפעול, ומה הציפיות שלו מבחינה אישית, רגשית, חברתית, משפחתית.

כאשר בני הזוג נמצאים בחוסר בהירות בנוגע לשותפות שביניהם , התחושה לא בטוחה, פגועה, אצל שני הצדדים, ואי אפשר ליצור תהליך שימור והצמחה. החיים הזוגיים הופכים ל"הישרדות".
כאשר צד אחד מרגיש שכל העומס הזוגי והמשפחתי מוטל עליו בעוד הצד השני "עושה מה שבא לו", או לחילופין, צד אחד מרגיש שכל עול הפרנסה מוטל עליו ואינו מבין את החיסכון ההשקעה של הצד השני, עולים דברים לא ברורים – מתי בני הזוג לרשות הילדים ומתי לעצמם, כמה כסף מותר להוציא על תחביבים, מה תפקידו של כל צד בתהליכים משפחתיים וכדומה.
התנהלות כזאת גוררת מאבק.
מתוך המקום הלא ברור והלא מוגדר, כל אחד מושך לצד שלו, מרגיש שחופש הפעולה שלו מוגבל ותלוי במאבק. הרבה פעמים נוצרת תחושה אצל שני הצדדים שאין התחשבות.הפגיעה יוצרת מאבק נוסף וכך זה נמשך.
אז רגע...תעצרו. תעשו סדר.
 
למאמר המלא

טיפוסים לאהבה

מערכות יחסים. כל כך הרבה נכתב ונאמר על זה כבר, ועדיין לא נמצא פתרון הקסם.בחרתי לחלק את הנפשות הפועלות לטיפוסים,
כדי לבדוק איך ליצור בחיינו את התוצאה שאנחנו רוצים בתחום האהבה.
כן, כמובן שזה כרוך בעבודת מודעות ובעבודה רוחנית, אבל קודם כל בזיהוי.
כתבתי פה על שני טיפוסים מתוך רבים. אשמח אם תקראו ותגיבו בפורום - ספרו אם היה לכם פעם קשר עם אחד משני הטיפוסים. באהבה, תמי

logo בניית אתרים