ייעוץ זוגי הוליסטי

ייעוץ זוגי הוליסטי מתייחס לכל אחד מבני הזוג כאל אדם שלם, ואל הזוגיות כאל שותפות בין שני אנשים שלמים. על מנת שהקשר יעבוד, יש להבין ולהכיר את הדרך בה כל אחד מהשותפים בקשר חושב, מרגיש ופועל, מה סגנון התקשורת שלו ואיך הוא- היא , מדמיינים את עצמם בתוך קשר זוגי "אידאלי".
אני שומעת לעיתים שאחד מבני הזוג אומר: הוא- היא, לא מקבלים אותי כפי שאני, מנסים לשנות אותי. במהלך הפגישות נברר מה מפריע ואיך ניתן לשחרר את ההפרעה ולפתוח ערוץ של קבלה הדדית מתוך אמון ותמיכה.
 
ייעוץ זוגי הוליסטי מתייחס להיסטוריה שכל אחד מהצדדים מביא לזוגיות.
חלק מדרכי ההתנהגות, החשיבה והרגש, אינם ניתנים להסבר פשוט, אלא נעוצים בהיסטוריה האישית - בילדות שהאדם עבר, בדרך בה הבין את מערכות היחסים שראה סביבו כאדם צעיר, בדברים שחווה בקשרים קודמים ואף בגלגול הקודם.
טענות כמו : הוא מתנהג כמו אבא שלו, היא מתנהגת כמו אמא שלה, או לחילופין- הלוואי והיה כמו אבא שלי , הלוואי והייתה כמו אמא שלי. במהלך הפגישות נברר מהם המפתחות לאושר שכל אחד מבני הזוג מחפש, ואיך ניתן לשכפל אותם אל הקשר.
 
ייעוץ זוגי הוליסטי מתחשב בשיעור שהנשמה באה לעבור בחיים האלה בתוך השותפות הזוגית, תוך הבנה שהתהליך כרוך בפתיחות ורצון טוב של כל אחד מהצדדים, לקדם את הקשר למקום טוב יותר.
 
הייעוץ ההוליסטי שם דגש על פתיחת ערוצי תקשורת, הקשבה וביטוי.
אני שומעת לא פעם טענה שאומרת: הוא נהדר וצוחק עם כל החברים ובבית הוא עצבני. או לחילופין, היא סבלנית וקשובה לכל החברות אך בבית עוקצנית ועצובה.
לכל אחד מבני הזוג עוצמות חיוביות שיועילו לקשר, ובמהלך הפגישות נברר איזה מהעוצמות יכולות לבוא ליידי ביטוי במרחב המשותף ועד כמה כל אחד מבני הזוג מוכן "לקחת סיכון" ולהביא את עצמו במיטבו מול בן או בת הזוג, תוך בירור הלקחים השגויים והפגיעות מהקשר ומקשרים קודמים, שמונעות מהטוב הזה להגיע באופן טבעי אל הקשר. תקשורת היא הבסיס להבנה וליצירת תהליך חיובי.
 
ייעוץ זוגי הוליסטי מיועד לשחרר חסימה בזוגיות, לפתוח דרך צמיחה בתוך מערכת זוגית תקועה, כאשר שני בני הזוג מבינים שהדרך בה מתנהל הקשר אינה תורמת לאף אחד מהצדדים ואינה מקדמת את האהבה והמשפחתיות השלמה.
במהלך המפגשים נתייחס לכל צדדי הזוגיות – אמון, תקשורת, חלוקת תפקידים, השקעה רגשית, רוחנית והשקעת משאבים בקשר, איכויות אישיות שניתן להעצים ולהביא אל הזוגיות, חלוקת זמן בין עבודה- משפחה- תחביבים וחיזוק הקשר, היסטוריה אישית והיסטוריה משותפת שרלוונטיות להפרעה וגם אלה שרלוונטיות לצמיחה של הזוגיות, בניית אמון ותמיכה הדדיים ויצירת דרך משותפת לעתיד טוב יותר.


ייעוץ זוגי הוליסטי מאמין באהבה וברומנטיקה, מאמין ביכולת לעורר את הזיכרון שהביא את בני הזוג לבחור אחד בשנייה בעבר, כדי לחדש את האהבה בהווה, וללכת יחד אל עתיד טוב יותר.
 

סוגי ייעוץ

ייעוץ זוגי הוליסטי ממוקד
מיועד לעזור לפתור בעיה שצצה לאחרונה
לעיתים נוצרת מחלוקת בזוגיות שעובדת לשני הצדדים. כאשר שני בני הזוג מבינים שהקושי הנקודתי יכול להיפתר ומוכנים לתמוך אחד בשנייה בתוך התהליך, הייעוץ הזוגי ההוליסטי יעזור בהבהרה להשגת מטרות משותפות ולשחרור חסימות בתקשורת בין בני הזוג.
 
ייעוץ זוגי הוליסטי חד צדדי
כשאחד מבני הזוג מסרב להגיע לייעוץ הזוגי
כל תהליך שינוי בזוגיות, מבקש הסכמה של שני הצדדים, אך לא תמיד זה אפשרי. לעיתים אחד מבני הזוג אינו מוכן להגיע לייעוץ זוגי, או חושש להגיע.
אפשר ליצור שינוי חיובי בייעוץ פרטי לאחד הצדדים .
 
ייעוץ הוליסטי לזוגיות – כאשר אין זוגיות
למשוך אנרגיה שמובילה לזוגיות נכונה
הרבה אנשים מקסימים מתקשים ליצור זוגיות יציבה. הם עושים את הכל, נפגשים ומכירים, אך מתקשים לפתוח את הדרך לשותפות טובה עם בני זוג. בתהליך ההוליסטי, נתבונן על כל מישורי הקיום: נתבונן על ההסכמות של הנשמה, חסימות מחיים קודמים, מצבים אנרגטיים שחוסמים אפשרות לזוגיות טובה, תהליך היפתחות אישי – רגשי – רוחני – מחשבתי, מתוך הערכה עצמית ופינוי מקום לשותפות אמיתית.
logo בניית אתרים