טיפוסים לאהבה

מערכות יחסים. כל כך הרבה נכתב ונאמר על זה כבר, ועדיין לא נמצא פתרון הקסם. בחרתי לחלק את הנפשות הפועלות לטיפוסים, כדי לבדוק איך ליצור בחיינו את התוצאה שאנחנו רוצים בתחום האהבה. כן, כמובן שזה כרוך בעבודת מודעות ובעבודה רוחנית, אבל קודם כל בזיהוי. כתבתי פה על שני טיפוסים. אח"כ אכתוב על עוד. כן זה ארוך...אשמח אם תקראו עד הסוף ותגיבו, במיוחד אם היה לכם פעם קשר אם אחד משני הטיפוסים. באהבה, תמי

 האמא- זאת שרוצה לדאוג לך, לעשות שהכל יהיה בסדר בשבילך, מסבירה לך כל דבר ומתקנת אותך כשאתה טועה לדעתה. היא מחפשת את הגבר שלא צריך לתקן אותו כל הזמן, ומושכת לחיים שלה את אלה שזקוקים לאשה מבקרת. כשאתה אומר לה שהיא ביקורתית, שיש לך הרגשה שהיא לא מקבלת אותך כמו שאתה, היא אומרת לך שהיא בסך הכל כנה, אומרת את האמת, ושהגיע הזמן שמישהו יגיד לך איפה אתה טועה. היא נעלבת בתדירות גבוהה. קשה לגרום לה לשכוח עוולות עבר וצריך המון שנים כדי שתשכח את מה שהיה. היא עושה מחוות שקשורות באוכל, היא צריכה שיקשיבו לה, ולא מבינה למה אין לה זוגיות יציבה ולמה היא מושכת לחיים שלה את מה שהיא קוראת לו "לוזרים" אנשים חלשים שצריכים תמיכה וכשהם מתחזקים הם ממשיכים הלאה בלעדיה. אין לה יכולת לראות שבעצם היא, באמהות הגדולה שלה, מרחיקה, שבעצם זה שהיא "מתפשרת" ו"מתקנת" ו"מעניקה" , יוצרת תחושת חנק, סירוס, וחוסר יכולת לתת לה.

 האבא – זה שחושב שמותר לו מה שאסור לך, זה שיש לו עניינים חשובים אבל את צריכה להיות פנויה כשהוא פנוי, זה שיודע יותר טוב ממך מה נכון, מתי ואיך. הוא נותן הרגשה שאפשר לסמוך עליו ושהוא מבין בהכל, אבל לאורך זמן הוא משמר אותך קטנה וטיפשה ולא תומך בצמיחה שלך לגובה העיניים. הוא מרשה לעצמו לתת דעה על כל פעולה שלך ומבקש דיווח מלא על מעשייך ולפעמים גם על ההוצאות שלך, תוך שהוא מבקר או מאשר את הדברים. בדרך כלל הוא מרגיש מנוצל במערכות יחסים, מרגיש שאין בסביבתו אישה מספיק רצינית שיוכל לסמוך עליה, וטוען שנשים נצלניות וטיפשות נמשכות אליו.
הוא טוען שהוא מחפש אישה עצמאית, אבל לא מבין שהאבהות המעניקה שלו, האבהות המגבילה שלו , היא זאת שמהווה סמן אנרגטי שמרחיק ממנו נשים עצמאיות שרוצות שליטה על חייהן.

 הילדה – היא לא מאמינה שהיא יכולה לבד. היא לא מאמינה שהיא יכולה להגיע להישגים וחושבת שההישג הגדול ביותר הוא זוגיות. היא רוצה שתחליט בשבילה, שתפתיע אותה לנצח עם מתנות, הזמנות לאירועים, סופי שבוע מפנקים ומחמאות. באמת קשה לה, חלש לה, בלתי מושג לה, ואתה זה שצריך לקחת אותה לשם או להביא לה את הדבר. היא לא יכולה לבד. האישה ילדה תמיד מוקפת מחזרים שרוצים לתת לה, ואין לה בעיה לקבל, כי היא לא יכולה לבד. היא מחפשת אהבת אמת, כנות וסימביוזה, אבל נתקלת בגברים שתלטנים ואובססיביים שנשבים בתמימות קסמה הילדותי. היא טוענת שהיא מחפשת גבר שאפשר לסמוך עליו, לדבריה רק אחד כזה הוא גבר אמיתי, ולא מובן לה למה יש גם אחרים. התמימות שלה אמיתית. כשהיא מדבר נדמה לך שהיא אומרת דברים מעומק הלב, והיא לא מבינה שחוסר האונים שלה הוא זה שיוצר אובססיות אצל הצד השני.  על מנת ליצור זוגיות טובה היא תצטרך למצוא בתוכה את נקודות העוצמה, גם אם הן קשורות בטיפוח הבית והמשפחה, מקומות בהם היא יודעת שהיא נהדרת.

הילד – זה שלא רוצה להתחייב, אבל מבקש נאמנות מהצד השני. זה שלא יכול להתמיד במקום עבודה, בלימודים, בעשייה כלשהי, זה שלא יודע ליצור דברים אלא ליהנות מהקיים. הוא דוחה הכל למחר, מתבלבל כששואלים אותה לאן הדרך מובילה. לפעמים יש לו תחביב שהוא מכול אליו, ולעיתים הוא פשוט מרגיש שהזמן שלו עוד לא הגיע. הילד רוצה עסק, רוצה כסף, חושב שהוא יכול בקלות לעשות דברים והרבה פעמים מפסיד את רכושו המועט ומחייב אחרים לשלם את חובותיו. הקסם שלו הוא בקלילות וביכולת שלו ליהנות ולהיות נדיב גם כשהחיים שלו בבור עמוק. לעיתים הוא נמשך לנשים חזקות שמממנות אותו עד שנמאס להן, לעיתים הוא נמשך לנשים חלשות שמרוקנות ממנו את המעט שיש לו, אבל הוא ממשיך הלאה בחיוך. זה הקסם שלו, וזאת גם הבעיה שלו. הוא מאמין שיגיע הרגע שהוא יהיה עשיר ומצליח, הוא אוהב ילדים ולכן הוא מאמין שיהיה אבא נהדר, אבל את המקום של בעל הוא לא מבין ולא רואה את עצמו שם. לעיתים ימצא את עצמו מאוהב ובפעמים אחרות יחזיק מערכות יחסים של ידידות אינטימית עם יותר מאישה אחת. בדרך כלל יש איזה אישה שפעם הכיר, שאילו היתה אפשרית לו, בדמיונו, היה לו איתה מערכת יחסים אידיאלית. אבל היא לא אפשרית לו. טיפוס הילד נשאר ילד שנים רבות , גם אם באיזה אופן מוזר מוצא את עצמו נשוי.  כשהוא מתבגר, זה משום שוויתר על החלומות, ואז גם הקסם שלו הולך לאיבוד. הוא לא מנסה לעלות מדרגה במודעות, ולעיתים, דרך נתינה וסיוע לחלשים ממנו – על ידי שהופך מטפל , עוזר לילד נזקק, הוא מגלה את העונג שבהגשמה, ומרשה לעצמו להתבגר בלי לאבד את השמחה.

 


 
 
 

 

 
logo בניית אתרים